सुनकोशी नदीमा विपत् उद्धार प्रदर्शन

बाढी, पहिरोमा परेर फसेका तथा डुबेकाहरुलाई उद्धार गरिने तरिकाको प्रदर्शन भएको छ । जिल्ला विपत् ब्यवस्थापन समितिले शुक्रबार चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका १० सुकुटे स्थित सुनकोशी नदीमा आयोजना गरेको कृतिम घटना अभ्यासमा नेपाली सेना, सशस्त्र प्रहरी र नेपाल प्रहरीले विपत्मा उद्धार प्रदर्शन गरेका हुन् ।
मनसुनजन्य विपत्को हिसावले ग्रस्त जिल्लाको रुपमा रहेको सिन्धुपाल्चोकमा मनसुनको सुरुवात पूर्व पूर्वभ्यास गरिएको हो । सुनकोशी नदीमा एक्कासी बाढी आई खेतमा काम गरिरहेका दुई जना कृषकलाई बगाएको, स्थानीयले प्रहरीलाई खवर गरेको र प्रहरी तथा उद्धार टोलीले उद्धार गरिएको घटना अभ्यास भएको हो । साथै पहिरोमा फसेका तथा डुङ्गा पल्टिएर नदीमा फसेकाहरुको उद्धारको पनि सफल उद्धार गरिएको अभ्यास भएको छ ।
सिन्धु पर्यटन ब्यवसायी संघको सहयोग, जिल्ला विपत् ब्यवस्थापन समितिको आयोजना र तीनै वटा सुरक्षा संयन्त्रको सहकार्यमा भएको अभ्यासमा नेपाल रेडक्रस सोसाईटी, स्वास्थय कार्यालय र चौतारा नगरपालिका स्वास्थ्य शाखाले अभ्यासको क्रममा उद्धार गरिएका घाईतेहरुलाई प्राथमिक उपचार तथा अस्पताल सम्म पु¥याउने अभ्यासमा सक्रिय देखिएका थिए ।
विपत्ग्रस्त जिल्लाको रुपमा रहेको सिन्धुपाल्चोकमा मनसुनको सुरुवात पूर्व नै पूर्ण रुपमा पूर्व तयारीका काम भैरहेको सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी निराजन श्रेष्ठ बताउनुहुन्छ । विपत् पूर्वानुमा तथा प्रतिकार्य योजनामा जिल्ला विपत् ब्यवस्थापन समितिले चरणवद्ध कार्य गरिरहेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रमेश न्यौपानेले जानकारि दिनुभयो । कृतिम घटना अभ्यास कार्यक्रममा विपत्मा सही सूचना प्रदान गर्न, विपत् निम्तने विकासका काम रोक्न पर्ने नेपाल पत्रकार महासंघका सचिव विदुर आचार्यले धारणा राख्नुभयो । साथै स्थानीय विपत् ब्यवस्थापनलाई थप प्रभावकारी वनाई स्थानीय आपतकालिन संचालन केन्द्र संचालनमा जोड दिन उहाँको आग्रह थियो । कार्यक्रममा विकासको मापदण्ड अवलम्वन तथा अनुगमनमा जोड दिने जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख बालकृष्ण श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

 • Related Posts

  चौतारामा योग शिविर सुरु

  चौतारा । सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको सदरमुकाम चौतारामा खुला योग शिविर सुरु भएको छ । पतन्जलि नगर योग समितिको आयोजना र जिल्ला प्रहरी कार्यालयको सह आयोजनामा चौतारा साँगाचोकगढी न.पा – ५ अबस्थित…

  सुनकोसीले ग¥यो पहिलोपटक सार्वजनिक सुनुवाई

  सुनकोसीले ग¥यो पहिलोपटक सार्वजनिक सुनुवाई भ्रष्टाचार र कमिशनको बारेमा गरेका प्रश्नमा सय प्रतिशत सेवाग्राहीले कूनै पनि कर्मचारीले कुनै कामबापत कमिशन नमागेको र आफूहरुले दिन नपरेको बताएका छन् ।भ्रष्टाचार र कमिशनको…

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  छुट्यो की?

  चौतारामा योग शिविर सुरु

  चौतारामा योग शिविर सुरु

  सुनकोसीले ग¥यो पहिलोपटक सार्वजनिक सुनुवाई

  • By Krishna Parajuli
  • २०८१ जेष्ठ २९, मंगलवार २१:३३ गते
  • 11 views
  सुनकोसीले ग¥यो पहिलोपटक सार्वजनिक सुनुवाई

  मैत्रीपूर्ण फूटवलबैंक तथा वित्तीय संस्था विजयी ३ घण्टा अगाडि बिसौनी

  • By admin
  • २०८१ जेष्ठ २९, मंगलवार २१:२४ गते
  • 8 views

  पोलियो रोग उन्मुलनका लागि सिन्धुपाल्चोकमा अभियान थालियो

  • By admin
  • २०८१ जेष्ठ २९, मंगलवार २१:२२ गते
  • 9 views
  पोलियो रोग उन्मुलनका लागि सिन्धुपाल्चोकमा अभियान थालियो

  विपद्मा सतर्क रहन फाउण्डेसनको ध्यानाकर्षण

  • By admin
  • २०८१ जेष्ठ २९, मंगलवार २१:२० गते
  • 5 views
  विपद्मा सतर्क रहन फाउण्डेसनको ध्यानाकर्षण

  नेपाल पत्रकार महासंघ सिन्धुपाल्चोक उत्कृष्ट शाखाको रुपमा सम्मानित

  • By admin
  • २०८१ जेष्ठ २९, मंगलवार २१:१९ गते
  • 4 views
  नेपाल पत्रकार महासंघ सिन्धुपाल्चोक उत्कृष्ट शाखाको रुपमा सम्मानित